Комікс: «Ви як хочете, а я — на скринінг!». Частина 2

Команду корабля “Атланта” невтішний результат лікування капітана Крюка сильно вразив, злякав і вони звернулись до лікаря По з питаннями: “Що ж нам робити, щоб уникнути такого невтішного результату? Чи є якісь методи профілактики чи діагностики? Чи нас це обійде?”

Лікар По пояснив усі фактори ризику, які можна скорегувати та наголосив, що після 50 років ймовірність малігнізації (злоякісного переродження) поліпів значно зростає, процес тривалий, зазвичай від 5 до 10-15 років, але можна уникнути малігнізації, якщо видалити поліпи (доброякісні новоутворення) на ранніх стадіях. Але, оскільки, процедура колоноскопії є інвазивною, потребує підготовки пацієнта та має певні ризики потрібно пройти двохетапну програму скринінгу: спочатку аналіз калу на проховану кров і тільки у разі отримання позитивного результату — пройти колоноскопію для візуалізації утворень, їх локалізації та видалення.

Команда інформацію не відразу зрозуміла коректно, адже пам’ятали про випадок капітана Крюка — КРОВ В КАЛІ — і далі рак, біль, страждання…. Наш досвідчений лікар По вкотре пояснив, що навіть позитивний результат аналізу на приховану кров не означає, що у людини є рак кишківника — потрібне дообстеження.

Напевне так співпало, що корабель зайшов в акваторію Чорного моря і лікар По дізнався до Україна приєдналась до загальноєвропейської кампанії та проводить скринінгову програму, тож усі члени екіпажу віком 50+ вирішили пройти скринінг та вирушили до лабораторії здавати аналіз калу на приховану кров. Не пройшло й тижня, як на палубу ступив Пірат Чорний Грім, який зазвичай приносив “Чорні Мітки”. Командним голосом Пірат Чорний Грім вигукнув: “Чорне Ікло, до мене!”, всі затамували подих — “НЕВЖЕ ЗРАДА?….Після усього, що ми пройшли!!!” Ні. Виявилось, що це був перший результат аналізу на приховану кров і він був ПОЗИТИВНИЙ саме у матроса Гостре Ікло.

І тут почалось: паніка, страх, крики, бунт, вигуки “Все — це кінець!!!!” — звучало на палубі корабля.

Як завжди у такі моменти з’являються друзі й кажуть: “Друже, не панікуй, усе домовлено!!! Завтра йдемо на колоноскопію.”

Наш відчайдушний матрос Гостре Ікло шукав відмовки: “Це боляче! Не піду!!!! І під дулом пістоля не затягнете.”

Лікар По спокійно пояснив, що процедура проводиться під “медикаментозним сном” та є абсолютно не болісною, навіть дискомфорту не відчуєте.

Зібравши волю в кулак, команду підтримки наш матрос Ікло пішов у клініку на колоноскопію (після підготовки, звичайно ж) у нього виявили поліпи, які відразу були видалені.

У той вечір уся команда весело святкувала результати та гарні новини про стан здоров’я свого друга. Але частину команди, хто не отримав ще результат не залишала тривого і ром не так смакував….