Комікс: «Ви як хочете, а я — на скринінг!». Частина 3

Особливістю будь-якого свята у піратів є їх відкритість та гостинність, того вечора веселилось усе місто, гам не вщухав до ранку, ром лився через вінця і все більше та більше людей приєднувалось до шумної компанії. Усім було цікаво, що ж вони святкували насправді? Що ж може викликати стільки радості?

Саме у той вечір після 6 місячного походу у водах Південно-Атлантичного океану до гавані пришвартувався “Нордік” (неодноразово судна “Атланта” та “Нордік” вступали в запеклу боротьбу при завоюванні нових суден та скарбів і як добрий фатум долі при одній сутичці, яка здавалося б була останньою для обох команд, вони тільки об’єднавши сили вийшли живими та переможцями; після чого два капітана Золотий Крюк та Лихий Джек стали добрими товаришами та вірними друзями, хоча доля знову розвела їх у різні блакитні стихії на багато років). Інформація розлітається дуже швидко, особливо у гавані. Тому до лікаря По звертались і з інших суден, він рекомендував усім людям старше 50 років пройти скринінгову програму та акцентував увагу на перевагах, адже його кращий друг був прикладом чого варто і можна було б уникнути при вчасному виявленні…

Після кількох днів у гавані капітан Лихий Джек вирішив відвідати своїх друзів та зійшов на борт корабля “Атланта”. Капітану Лихий Джек, нещодавно виповнилось 50 років, він пропустив черговий День Народженя Золотого Крюка та вирішив дізнати у лікаря По як же поживає його давнім другом.

…після перший слів лікаря По у каюті була тривала і важка тиша, не легко було сприйняти інформацію та повірити, що “Твого друга більше немає і по якій причині??? — нівелювання порадою лікаря та друга…” — подумав Джек.

Трохи заспокоївшись капітан Лихий Джек попросив лікаря По більше розповісти йому про програму скринінга та алгоритм. І на наступний день разом зі своїм папугою вони вирушили до лабораторії, залишили матеріал на дослідження та довго бездумно бродили по берегу…, важкі думки, переживання та страх не полишали капітана аж поки через 3 дня він не отримав результат, останній був ПОЗИТИВНИЙ. Капітан Джек з усіх сил намагався приховати свою стурбованість та страх, але це було не просто — позитивний результат — завжди тривога та невизначеність! Не відкладаючи, відразу ж пройшли підготовку і запланували скринінгову колоноскопію.

Йдучи на обстеження, навіть папуга вигукував “Скринінг, це тільки скринінг!!!” Ендоскопічна команда готова, пацієнт налаштований і трохи з жартами переходить в оглядову кімнату, далі занурюється в сон зі спокійним океаном, теплим сонцем та прохолодним бризом…

Через 30 хвилин просинається капітан Джек у recovery room від голосу свого папуги: “Джек, час прокидатися!!!” і на обличчі капітана з’являється усмішка — ЖИВИЙ і цілий. За кілька хвилин лікар ендоскопіст та лікар По видають заключення і поради — через 1 рік знову здати аналіз калу на приховану кров та уникати провокуючих факторів, збалансувати харчування та менше стресу. На що капітан Лихий Джек вигукнув: “Оскільки ми будемо на суші 3 місяці і з кишківником у мене все добре, то займусь нарешті своєю ногою!!!!” Щасливий він покульгав на “Нордік” під спів свого папуги….