Комікс: «Ви як хочете, а я — на скринінг!»

Десь в далекій Африці на острові Мадженда жив капітан Золотий Крюк (57 р, веселий, комунікабельний, активний), який близько 10 років вперше перетнув акваторію Атлантичного океану разом зі своєю командою корабля «Атланта”. При зустрічі з місцевими жителями він потоваришував, насолоджувався краєвидами, заходами сонця та красою саван та у день виходу корабля в наступний рейс, він прийняв рішення залишитись на острові.

Оскільки команда була дуже дружньою, то щороку на День Народження капітана Золотий Крюк вони вітали його зі святом та прибували до острова. Капітан Золотий Крюк довіряв своєму лікарю, якого звали Ендос По (55 р, життєрадісний, професіонал своєї справи, корабельний лікар).

 

Капітан завжди виконував усі рекомендації лікаря, тому що мріяв прожити довге, насичене життя на березі Блакитних Лагун острову Мадженда: займався фізичними вправами, дотримувався дієти, вживав достатню кількість овочів та фруктів (екологічно чистий продукт), не мав стресів і жив щасливе життя.

На своє 50 річчя він отримав рекомендацію від лікаря Ендос По про здачу аналізу калу на приховану кров (не інвазивний, простий у виконанні та доступний метод) і тут вперше за стільки років капітан Крюк знехтував рекомендаціями лікаря, відмовився здавати аналіз — арумент був банальний: «Док, мене нічого не болить, я почуваю себе на 25 років, не бачу потреби в такому обстеженні.» Не зважаючи на переконання лікаря обстеженням було знівельовано і так тривало близько 7 років: поради та відмови…

У свої 57 капітан Крюк соромлячись та невпевнено підійшов до лікаря По і сказав: «Ендос, останні 2 місяці я регулярно бачу кров в калі після …., ну ти ж розумієш….»

Лікар По відразу запідозрив КРР, хоча глибоко в душі мав надію, що він помиляється…

І от вперше за 11 років капітан Золотий Крюк покинув улюблений острів та був евакуйований до медичного центру. Негайно йому провели колоносконопію і в сигмовидній кишці був виявлений КРР 3 ст. Капітан Крюк пройшов комбіноване лікування (операція+хіміотерапія), але було занадто пізно — через 9 місяців після постановки діагнозу на контрольній КТ виявлено відділені метастази….

З того дня капітан Крюк страждав 3 місяці: наркотичні анальгетики, ром, багато рому… купували біль на 3-4 години, … виснаження, кахексія, депресія і трагедія для всієї команди….

Легендарний підкорювач водяних стихій, відважний та дуже багатий Капітан Золотий Крюк — помер….

Він постійно говорив лікарю По: «Ендос, ти ж мене переконував!!! Вмовляв здати аналіз!!! Ти ж сам його регулярно здаєш!!! Це ж було так просто і не боляче…. Я б міг ще жити…»